Recenze knihy - Balthazar

23. května 2013 v 14:40 | bluestyle |  Články
Zdravím čtenáři .. :)
dneska to bude s jiného soudku. Jak už jsem v některý předešlých článcích, že jsem psala, že čtu knížku, tak jsem se rozhodla na ni napsat nějakou tu recenzi, když máte problém ve vybírání knížek, což u mě je dost podstatné vědět, jaká ta knížky působila v očích jiných čtenářů.

Mám ji teda půjčenou z knihovny.


Autorkou je Claudia Grayová. Napsala dohromady 5 knih. Akademie Evernight, Hvězdopravec, Přesýpací hodiny, Na druhé straně a Balthazar. Já osobně jsem si tuto autorku vemi oblíbila a předpokládám, že napíše další a další knihy, každpoádně by byla další na řadě, kterou si s radostí přečtu.

Jak jste si v nadpisu všimli četla jsem zatím poslední vydanou knížku od této autorky - Balthazar. Byla vydána v roce 2012 a vydalo ji nakladatelství Egmont. Hodně lidí, co se mě ptají, co právě čtu a řeknu jim přibližný obsah, tak mi vrážejí mezi oči, že je to něco podobné jako Upíří deníky a podobné tyto soubory knih, což není od pravdy moc daleko. Sice tam něco podobné je, to jim neberu, ale děj je úplně jiný, protože se tam stýkají 3 rasy, což jsou lidé, upíři a přízraky. To se od toho celého liší. A děj se pochopitelně tím změní taky.

..Více v celém článku :)

Děj?
Celá tato knížka je napsána z pohledu Bathazara, jak už nadpis knížky napovídá, tak jsou tam řešeny problémy jak jeho, tak jeho nejprve kamarádky Skye, která je člověk a má nadpřirozené schopnosti, tak on ji ochraňuje. Upíři totiž chtějí ochutnat její krev, kvůli které se mohou vrátit v myšlenách do minulosti a zažít znovu to, co se stalo před jejich smrtí. On jim v tom však brání snaží se. Jednou mu však ona zachránila život a později se do sebe zamilovali..Jestli chcete vědět více, tak doporučuju přečíst všechno.
Od začátku po konec, protože já jsem se na těchto knížkách naučila číst delší a rozsáhlejší články, které někdy nebývají moc záživné. Je vcelku nutné si to přečíst od začátku, protože všechno na sebe navazuje a když si nepřečtete např z prvního dílu něco, tak nevíte o čem se to v tom 2. díle mluví.

Jak na mě působila?
Jelikož jsem četla všechny ty díly, tak mi i slzy jely proudem u některý kapitol. Ale myslím, že je to v porovnání s těmi předchozími knížkami asi lepší, protože je tam všechno více popsáno a vysvětleno apod.. Dokázala jsem si všechno živě představit.

Hodnocení?
Kdybych měla ohodnotit od 1-5 tak zvolím 4, protože mezi těmi kapitolami, byly mezikapitoly, které se mi tam sice líbily, ale potom mě to zase odráželo to číst dál, takže tak. :)


Písnička dne?

Otázky: Jako právě čtete knížku? Jaká se vám nejvíce líbila?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.