Úvaha - život ..

15. května 2013 v 8:00 | bluestyle |  Články
Zdravím .. :)
dneska to bude spíše hodně o životě a mých myšlenkách (úvaha) o něm, jelikož je to opravdu složitý koloběh, který dokáže překonat jen málokdo ..

Jak jsem byla ještě malý špunt, tak jsem si položila otázku: Co kdyby byl svět dokonalý? A na to hned navazovaly hned další a další otázky až jsem skončila někde u 2. světové války. Tolik témat, co jsem dokázala za jen malou chvíli probrat jenom ve svojí hlavě. To už nejsou ty časy, co bývaly dřív, což mě i pěkně štve. Ale má to i světlou stránku pohledu.. :) Čas nějakým způsobem ubíhá a já si začínám pořádně uvědomovat, že jsem už o trošku v jiném levlu.. Začínám mít jiné úhly pohledu, měním svoje názory, ve kterých si začínám být alespoň trochu jistá a rozhoduju sama za sebe. Už mě nikdo nebude vodit za ručičku a nikdo mi nebude říkat to je špatné a to je dobré. Začínám být určitým způsobem dospělá.

Ale vrátím se k otázce v úvodu. Byla to opravdu kupodivu směšná otázka z toho důvodu, že kdyby nebylo určitých např. problémů, tak by jsme se na tom světě byla nehorázná nuda. Nedokážu si představit svět, kde by každý měl na nose růžové brýle. Nic by se tím zkrátka nevyřešilo. Vím, že někteří jedinci v naší společnosti jsou opravdu mimo reali, mají zkrátka svůj svět, ale každý je nějaký.. Svět je v některý svých věcech krásný sám od sebe, tak proč ho napravovat.
Je tam ale ALE --> opačná stránka věci.
V některých situacích by bylo opravdu nejlepší se někam zahrabat a už se neukazovat. I já jsem někdy tím případem, že nemám náladu a najde se nějaký blbec, který vrcká a vrcká a už mi zkrátka ujedou nervy a pošlu ho někam. Ale i takové věci mají své pro i proti.

..Více v celém článku :)

Nejen, že je někdy ten život nespravedlivý, někdy to prostě není jednoduché, i když si myslíme, že už to horší být ani nemůže. Pravda je v častých případech opakem.

Vzpomínám si, jak jsem na základce strašně moc řešila to, že se semnou kamarádka nebavila 2 dny a už jsem jí za to neměla moc ráda. Ach :D Takové na první pohled fakt kraviny, ale pro mě to bylo tehdy asi to nejdůležitější na světě. Stejný případ je to, že vám někdo v mateřské školce vezme hračku, se kterou si opravdu hodně rádi hrajete a najednou je fuč. Ach ten brek..


Otázka: Co si o tomto tématu myslíte vy? Máte stejný názor?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.