Vlasy

12. května 2013 v 8:00 | bluestyle |  Články
Zdravím.. :)
dneska to bude z hlediska jak o sebe pečovat .. :)

Jak jste si již mohli všimnout na svých vlasech, tak i ty se vám někdy mastí. Někdy více, někdy míň. Je to zapříčiněno hormonům, které to dávají za vinu genům. Někdy za to člověk opravdu nemůže, ikdyž je mastná hlava snad 1. místo, čeho si obvykle všimneme jako 1. Musím taky uznat, že existují lidé, kteří si opravdu nechají zmastit hlavu do extrému, že bychom mohli na té jejich hlavě smažit klidně palačinky.. :D Fuj, nechutné!
Ale dejte pozor! Nemyslete si, že každodenně umytá hlava, je to pravé pro vaše vlasy. Je někdy opravdu nutné, si je nechat zamastit z toho důvodu, že jejich prostředí musí být něčím specifické, což je právě alespoň trochu mastnoty. Tímto vám taky doporučuji vlasovou masku z olivového oleje..


Nic nemusíte kupovat. Jenom vezmete ze ''špajsky'' olivový olej , dáte si ho trošku do dlaní a vetřete do vlasů, čímž jim poskytnete dostatek mazu. Ale podmínka je, že si to na té hlavě musíte nechat přes celou noc. Já to osobně dělám tak, že si vezmu obyčejný ručník, obalím si s ním hlavu.. Někdy místo ručníhu vezmu ''čepku'', která je určená k melíru a použiji tu. Nebo je tady taky možnost použít normální čepku co je na zimu. Nejlépe nějakou dlouhou, aby jste si s ní zakryly všechny vlasy a taky uši ;) Ráno vstanete, umyjete si hlavu a uvidíte, že nebudete mít takové až vysušené vlasy.. Konečky budou jako nově stvořené.. Určitě doporučuji tuhle masku vyzkoušet.. :) Uvidíte sami, co to s vašimi vlasy udělá.. Kdyžtak mi dejte vědět do komentářů .. :)
..Více v celém článku :)Chtěla bych taky ještě připomenout, že hodně důležité je vybrat si správný šampon pro právě váš typ vlasů.. Je to hodně důležité, protože výběr šamponu vám může hodně ulehčit práci s vašimi vlasy.
Já osobně znám teda 3 typy vlasů. Jsou to: mastné, normální, suché.
Každé vlasy mají něco do sebe. Buď potřebují opravdu hodně vyživující šampony nebo hodně mastnější ..

Kde zjistit jaký je typ vlasů právě váš?
Můžete se na to zeptat vaší kadeřnice až se tam stavíte, nebo to zjistit sám. Ale opravdu existuje na to hodně odborníků a není špatné, vědět o sobě něco víc .. :)

Na trhu můžeme taky najít různé druhy suchých šamponů, které by měly zaručit a jejich práce je, že když máte mastné vlasy, tak po aplikaci by měl ''odmastnit'' vlasy a dodat jim, v některý případech lesk, objem a podobné věci.
Já takový suchý šampon zatím zatím nevyzkoušela, ale mám hodně kamarádek, které mi to opravdu doporučují. Asi to brzy vyzkouším.. :)

Otázka: Vyzkoušeli jste nějaký suchý šampon? Pomohl vám? :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.