Téma týdne - Povodně

8. června 2013 v 8:30 | bluestyle |  Témata týdne
Dobré ráno :)
dneska to bude takové spíše depresivní téma, jelikož se jedná o opravdu nepříjemnou věc. Ale je v tom jedno pozitivní. To vám napíšu níže.. :)

První věc, co jsem chtěla zmínit, je ta, že je opravdu něpěkné, že když jsou zatopená metra v Praze, tak si zo toho lidi dělají srandu a píšou si na ''statusky na FB'', že tam někdo plave v metru. Je to vážně vůči těm ostatním nefér vůči tomu, že jak byly povodně v roce 2011 - na Moravě, tak se nám taky nikdo ''neposmíval'', že hodně lidem spadl dům na hlavu. Já na to mám názor, jaký jsem teďka napsala, klidně mě za to ukamenujte nebo já nevím co, ale prostě je to takové téma, že není pro moc lidí moc snadné o něčem takovém mluvit.

Nejsme sami. Nejsme jediná země, která tyto katastrofy zažívá. Je na tom podobně Slovensko (čoboláčci :D**), Německo a další země Evropy.
Jak to, že je např ve finsku 25 stupňů a u nás nebohých 15? :O .. Já to nepochopím. Tento celý rok je opravdu vzhůru nohama a připadá mi, že léto letos asi ani nebude :(. Musí být! MUSÍ! Je pořád jenom zima, zima, zima a zase jenom zima :(. Nebaví mě pořád být navlečená jak sněhulák a ověšená jak vánoční stromeček.. -.-' Chci na sebe hodit tílko, šortky a vyrazit někam k vodě a teplu! .. Ne jenom ''pořád trčet doma'' a nic si neužít.. :( ..

..Více v celém článku :)


Náš učitel fyziky je takový, že když něco vysvětluje, např. teďka optiku, tak se z optiky přesune až někde právě ke zmiňovaným povodním a podobným katastrofám. Víte, co si on myslí? .. Já vám to teda povím. Myslí si, že za všechno si může vlastně člověk sám. Kdyby nebyl samý asfalt, nebylo by moc aut a neničil by se vzduch > tím pádem by byla menší ozónová díra > a to znamená, že by netály ledovce a nezvedal se světový oceán.
Jako další věc nám naznačil, že kdyby nebyl asfalt, tak by napršená voda lépe vsakovala do nižších vrstev, ale to nemůže, protože spodní vrstvy jsou suché, ale není místo, kde by ta přebytečná voda odtíkala pryč, protože je všechno zabetonované a říčky, potoky, řeky nestíhají takové veliké kvanta vody odvést někam do přehrad a nádrží. A když je nejhůř, tak to přetíká i přes tu hráz, což je celkem velký problém, protože nemůže hráz přece prasknout, to by bylo ještě horší.. Jak z toho ven? Nijak. Už se nedá životní prostředí vrátit do starých kolejí jako bylo např. před 2 miliony let. Nelze to a je to chyba jenom a jenom člověka.

Moje reakce jsou na to kladné, protože co jsem teďka zmínila, tak v tom všem měl opravdu pravdu. Člověk jen narušuje celý koloběh ''matky přírody'' a to je špatně. Není to dobré v konci ani pro člověka a ani pro nikoho jiného. Je opravdu jenom na nás. jak se ke svému prostředí budeme chovat...

A ta pozitivní věc?
Dneska jsem se po hodně dlouhé době chvilku dívala na televizi a zrovna tam dávali nějaký pořad o záplavách a kde to je a tak podobně. A zrovna tam byla paní, které bylo 41 let, měla 4 děti a poskytla velikánskou finanční pomoc lidem, kteří to opravdu potřebují. Hodnota se pohybovala 3 miliony korun.
Nedokázala jsem ještě uvěřit, že někdo tak ochotný ještě na tom světě existuje, protože všude jen vraždy a podobné věci. O panu prezidentovi nemluvě....

Písnička dne?

"Slunce nás potěší, déšť nás osvěží, vítr nás povzbudí, sníh nás rozradostní. Ve skutečnosti neexistuje spětné počasí, jsou jen různé druhy dobrého počasí."
 


Komentáře

1 melplace melplace | Web | 8. června 2013 v 12:06 | Reagovat

Súhlasím, je to nefér :))  Dobrý článok ;)) Ďakujem za komentovanie môjho blogu. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.