Téma týdne - Volby

23. října 2013 v 18:48 | bluestyle |  Témata týdne
Jak je už každým rokem zvykem, tak jsou volby, což je právě tento týden téma týdne. Co na ně říkám já?.. Hahah.. kdybych tady o tom měla fakt psát, co si o tom vážně myslím, tak tady budu ještě další rok.. -.-'
Ale největší názor je to, že je to kravina. Proč? Protože prostě všude jsou reklamy jenom o volbách ať volíme tu a tu stranu, lidi se potom hádají a nevede to většinou vůbec k ničemu. A co teprve všechno po volbách? Ta strana, která vyhraje si pak šíleně myslí, jak bůhví neví, že je úplně nejlepší a další podobné srajdy. Je to úplně zbytečné... Já bych ten jejich systém úplně zrušila a zavedla něco, co bude v něčem jiné! Ne jenom samé nervy a strach. Život má být o tom, aby se čloěk taky někdy uklidnil a nabral nové síly. Jenže kolem nás je všude samý pesimismus a bla bla bla. Už mě z toho pěkně bolí hlava.

Daleko více v celém článku! :)


Jako další věc je tady ta, že všichni si stěžujou na politiky, bůb ví jak nekradou, ale na romské občany se nikdo ani nepodívá, protože se jich více než polovina z vás bojí ukázat na ně prstem. Největší rozkradači státu jsou právě oni, potom politici a potom jsou další, ale o ty momentálně ani nejde.
Přemýšleli jsme nad tím ve škole. Proč "cigáni" mají tolik děcek? Jde o jednu hlavní a vcelku podstatnou myšlenku. Jde jim o prachy. To ví už každý. Ale proč ty děcka rodí 15-ti leté holky?.. To je ta otázka, na kterou většina nezná odpovědí. Je to kvůli tomu, že ona to dítě porodí, jako do začátku dostane 200.000Kč a potom to dítě přepíše na tu svoji matku, která má za ni ještě odpovědnost a každý měsíc jde za 1 dítě 10.000Kč ptrávě té matce na účet. Jo! Mají to udělané fakt fikaně. Taky jsem nad tím úplně žasla. A ano, sociálka s tím nic nedělá. Teda ona může, ale bojí se a to je ten největší problém!

Dáme si jednoduchý příklad.
Cigánka má 3 dcery. Každá z nich porodí 2 děti. Za každé dítě rodina dostane 200.000 Kč. Tak tedy za děti dostanou 1.200.000Kč! Jenom z 6 dětí po porodu! Teďka holky všechny děcka přepíšou na matku a ta má díky tomu 60.000Kč měsíčně příjem. Co oproti normálnímu člověku je tak 4x více! A pak si vemte, že takových rodin cigánů v česku je mraky! A nemají jen 6 dětí! Oni jich mají desítky! A teďka, kam se ty peníze vytrácejí, kdo za to může? Kam ta společnost vede?!

Tyhle otázky vrtají hlavou hodně lidem. Nejste jediní!

A jak s tím souvisí volby? My, jako lidé si vybíráme, kdo bude vítězem. Může to být jen jeden z několika. A ten vítěz bude hodně ovlivňovat naši zemi, vládu a bude nastavovat pravidla. A ty pravidla musí být určené pro všechny. Ne jen pro někoho! Když se řekne všichni, tak zkrátka všichni. Ale kdo umí změnit pravidla? Všichni to dokážou! Ale kdo přiměje ty lidi ve společnosti, aby je dodržovali? To je jen a jen otázkou.

PS1: Myslím, že cigány viděl každý a ilustrace není potřeba.

PS2: Jak neustále opakuju. Ne všichni jsou stejní!

 


Komentáře

1 livia livia | 23. října 2013 v 19:47 | Reagovat

Jestli budou lidé s podobným názorem někdy volit, tak hodně štěstí naší zemi.

2 Džejní Džejní | Web | 23. října 2013 v 20:56 | Reagovat

ja som rada, ze zatial volit nemozem, pretoze by som z toho asi zosalela. viem, ze volit nemusim aj keby som mohla, ale potom sa netreba stazovat, vsak... s Ciganmi je problem aj u nas, parkrat sme sa o tom u nas v triede uz bavili na hodine etickej vychovy napriklad, a pocula som uz par podobnych nazorov ako je ten tvoj. ja som si zatial asi ziadny nazor nevytvorila, najradsej pred tym vsetkym asi zatvaram oci :X

3 KateNecky KateNecky | Web | 24. října 2013 v 19:51 | Reagovat

S tou politikou to je fakt trapárna, jako nwm, ale podle jsou všichni politici idioti -.-"

4 KateNecky KateNecky | Web | 24. října 2013 v 19:51 | Reagovat

Jo a chci se zeptat jestli teda zůstaneme SB a pokud ano, tak prosím v menu si změň blog, nevím jestli to víš, ale přesouvala jsem blog :) Nová adresa je ~ GalaxyDreams.blog.cz :))

5 Kajuška Kajuška | 25. října 2013 v 22:42 | Reagovat

livia: asi tak nějak :-?
narazila jsem na tento blok úplnou náhodou, když jsem hledala nějaké informace o volbách do Občanky do školy, ale tenhle názor mi připadá hodně zcestný, kdybychom se měli řídit tímto názorem všichni, bůh ví, kam bychom se dostali
nehledně na to, že žádnýh 200 000 za porod nedostávají a sociální dávky mají stejné jako bílí, akorát, že mají podstatně více dětí, tudíž větší sociální dávky (jediný ozdíl je v životní úrovni, kdy jim nevadí v jakém prostředí žijí; jsou kočovný národ a také to podle toho vypadá)
no jdu radši odsud ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.