Téma týdne - Slováci

2. listopadu 2013 v 21:28 | bluestyle |  Témata týdne
Jak už nadpis napovídá, tak je tento článek zaměřený na téma týdne - slováci.
Co mě napadne, jakmile se to vysloví? Hm .. hodně věcí. Především jeden 'chalan, ktoreho som poznala na jednej hre.' Asi tekto k tomuhle. Ale, o tom dneska nebudu ani rozgvíje ani hlásku, přísahám. :D
Tohle téma chci vzít jaký je rozdíl meti náma a slovákama. Myslím, že je v tom 100% rozdíl, protože i když v nějaké zemi jsou určití lidi a mají stejný jazyk a kulturu a všechno podobné, tak si myslím, že i ti se nějakým způsobem liší. Jedná se tady totiž o území.


Co si o tohle teda myslím?

Za 1) by to asi byl jazyk. To je zřejmé již od pohledu. 'Když to počujete a pak si poviete, ze je to proste najlepsie.' Podle mě je sloveština vážně dobrý jazyk, líbí se mi teda než čeština, ale ty jejich slova jako: päťdesiat päť a ostatní, mě někdy dostávají na kolena. :D
já osobně celkem často mluvím slovensky, tak si myslím, že to semnou a slovenštinou není tak špatné. :D No. Kažého názor ;) nikomu ho neberu.

Za 2) by to bylo kompletní chování a ústa. Jestli se to tak dá nazvat.
Oni mají školy daleko na vyšší úrovni, než česko. O tom není pochyb, ale i to chování mají ve státě jiné. Není to tak úplně jiné, ale je to taky na něco vyšší úrovni. O tom, že ve školách mluví jako hovada a tak, o tom se teďka nebavím. Myslím, že všude je to stejné. Ať je to v Praze, Ostravě, Košicích nebo Bratislavě.

Za 3) Kultura.
O to se snad zmiňovat skoro nemusím, ale i tak to má cenu.
Každý stát má něco do sebe. O čechách se povídá, že jsou to neskuteční pijáci piva. Tak je to pravda. Na každém rohu hospoda a díky tomu jsme ve světě hodně známí o methylalkoholu, ale co slováci? Můžete psát svoje názory.


Já osobně znám hodně slováků, ať už to jsou holky nebo kluci, to je fuk. Mám je ráda a když to někomu vadí, tak ať mi zadek políbí :P Mějte se pěkně :) Zítra by měly následovat nějaké fotky a shrnutí za celý týden :)


PS: Tahle písnička je totálně boží! :D
 


Komentáře

1 Kenzi Kenzi | E-mail | Web | 2. listopadu 2013 v 22:05 | Reagovat

Já osobně slováky moc nemusím, ale nic pro ti nim nemám :D Můj názor hlavně utvrdil jeden doktor, který byl u ěm na vizitě, když jsem skončila u mamky na jipce. Byla sem bledá, sotva sem vstala a on se mě zeptal: "ako sa ti pači?" Teď přesně nevím, jak se to píše nebo tak, ale to je asi fuk. :D Prostě díky doktorovi Belmondovy (tak se nejmenuje, ale tak mu prostě říkám) slováky moc nemusím. Ale třeba já si i píšu se slovenkama na fb :D I když někdy nevím o co jde.. :D

2 Kája(: Kája(: | E-mail | Web | 2. listopadu 2013 v 23:38 | Reagovat

Máš dobrej názor na Slováky :DD Já je taky docela mám ráda :) Máš pravdu podle mě :D Já taky ráda někdy mluvím Slovensky, ale vždycky když mě uslyší Slovák tak dostane hodinový záchvat smíchu :D.. tak nwm no asi neumím dobře Slovensky no :DDDD

3 Džejní Džejní | Web | 3. listopadu 2013 v 13:09 | Reagovat

ja ako Slovenka si rozhodne nemyslim, ze by tu boli skoly na vyssej urovni ako v Cesku. uz len fakt, ze dost vela ludi chce ist radsej na vysoku skolu do Prahy alebo Brna ako zostat na Slovensku. nechcem nas zase uplne zhadzovat, aj my mame dobre skoly, ale nemyslim si, ze su lepsie ako tie ceske.
Cecha hovorit po slovensky som snad este nepocula, takze neviem posudit ako hovoria Cesi po slovensky, pretoze ziadneho Cecha osobne nepoznam.
a co sa tyka pitia piva, fakt neviem ako su na tom Slovaci :D

4 AlbertVerse AlbertVerse | E-mail | Web | 6. června 2018 v 22:39 | Reagovat

The prostate is a vital portion of a male's reproductive system. It secretes fluids that assisted in the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just before the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient for the patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years old. Infections from the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of varieties of prostate infection. It is caused by bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients can experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition associated with a particular defect inside gland and the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be a result of trauma for the urinary tract or by infections received from other parts in the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal of the prostate defect followed by the utilization antibiotics and NSAIDs to treat the soreness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not yet to determine the sources of these conditions. Some researchers believe chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and high lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective diet is important. These are some with the steps you can take to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for general health and it'll also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that a couple of ejaculations a week will assist to prevent cancer of the prostate.

3. Eat steak without excess. It has been shown that consuming more than four meals of beef a week will increase the risk of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most crucial measure to adopt to be sure a healthy prostate is to choose regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you should opt for prostate examination one or more times per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.